Kategoria

Data

10 gru 2015

Czym jest dla mnie EI…

Czym jest dla mnie Entrepreneur Impet?
Na początku wielką niewiadomą, zbiorem wartości, którym trudno było z początku zaufać ze względu na to, że charakteryzowała je uczciwość i… dobroć. Potem motorem, katalizatorem zaangażowania, zbiorem miliona pomysłów i zapowiedzią na więcej, dalej tajemniczą.
Czym jest dla mnie EI teraz? Spełnieniem marzenia o niesieniu dobra. Czasem miewałam wrażenia, że wszyscy wokół oceniają, krytykują, widzą same negatywy, dzięki EI dostałam zastrzyk tego, czego potrzebowałam – zapewnienia, że moja droga, droga którą wpoiła mi Mama, jest dobrą drogą, tego potrzebowałam i to dostałam na samym początku.
EI jest takim moim silnikiem, centrum narzędzi, z których mogę korzystać, aby realizować swoje cele. Moje cele też wzięły się stąd… z EI. Były zawsze, ale ich nie widziałam – dzięki EI umiem doceniać, nie tylko ludzi wokół, ale także siebie. To znaczy, że EI jest też moim odbiciem lustrzanym. Wszystko to, co chciałam robić w życiu – mogę! To niesamowite i kojące.
EI to też inspiracje, rozwój, wiara w siebie – ostatnimi czasy przed poznaniem EI brakowało mi tego. Teraz powoli nabieram znów wiary w to, że mogę, że umiem, że dam radę, że jestem w czymś dobra, że ktoś jest ze mnie dumny.
EI to ukojenie smutku i żalu, to umiejętność odbicia swojej rzeczywistości w czyjejś. I wyciągnięcie uzdrawiających wniosków.
EI jest moim postanowieniem na przyszłość. Miejscem, gdzie mogę być sobą bez oceniających spojrzeń, bez oglądania się do tyłu. Miejscem, gdzie są ludzie tacy jak ja. Gdzie mogę iść drogą, którą od zawsze (podświadomie/świadomie) chciałam iść.
EI jest zbiorem wartości i zachowań, z których chcę czerpać jak najwięcej dla siebie, jest odkrywaniem drugiego człowieka, dzięki któremu mogę iść do przodu, przezwyciężać swoje słabości.
Zastanawiam się czasem, czy los nie zadziałał równoważnie – zabrał, ale i dał. (…)
E. Croit – Członek EI, 2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *