Aldona Dzida

Organizator

Aldona Dzida
Email
a.dzida@ei-spoco.pl

Data

24 lis 2017

The Spark Project, Filipiny

Patch, Ian, Pao, RJ, Chux – założyciele The Spark Project, społeczności, której celem jest prezentowanie i wspieranie filipińskich talentów i ludzi z pomysłami, poprzez internetową platformę crowdfundingową, gdzie mogą oni budować kampanię, w celu pozyskania środków na kreatywne, innowacyjne, prowadzone z pasją projekty. 

 

Q1: Za co najbardziej doceniasz siebie w prowadzonej działalności? 

Za społeczność, którą wybudowaliśmy w ciągu ostatnich kilku lat. Projekty, z którymi wciąż jesteśmy w kontakcie, projekty, które zdobyły fundusze poprzez naszą platformę. Poprzez aktywność crowdfundingową narodziła się przyjaźń. Pracujemy blisko z każdym projektem, który używa platformy. Udało nam się stworzyć społeczność, która chce się dzielić, odwdzięczyć za uzyskaną pomoc, bez żadnej prośby z naszej strony. Ludzie ją współtworzący są dla nas dostępni. To dowód na to, że jesteśmy w stanie pomóc im w czasie ich podróży. Teraz oni obserwują, jak sami mogą pomóc innym. 

 

Q2: Co obecnie jest dla Ciebie największym wyzwaniem? 

Na początku największym wyzwaniem było edukowanie ludzi, czym jest crowdfunding. To się powoli zmienia. Następnym krokiem jest zachęcenie ludzi do rozpoczęcia własnego projektu crowdfundingowego. Chcemy też wyjść poza Metro Manila. Nie dotarliśmy jeszcze do żadnej innej części Filipin. 

 

Q3: Co pomoże Ci osiągnąć sukces? 

Więcej projektów odnoszących sukces. Im więcej ich mamy, tym więcej osób ma szansę dowiedzieć się o The Spark Project. To efekt kuli śnieżnej. Zazwyczaj dobre projekty zyskują zainteresowanie mediów i wracają do Spark, jako do inicjatywy, która pomogła im na początku drogi. Im więcej mamy projektów, tym więcej osób wie o tym i crowdfunding staje się bardziej akceptowany lokalnie. 

 

Czy chcesz dodać coś jeszcze? 

Naszą misją jest sprawianie, by niezwykłe pomysły były realizowane. Jest wiele równie dobrych, a nawet bardziej inspirujących historii przedsiębiorstw społecznych i światozmieniaczy, niż nasza. To historie, które warto poznać, warto je usłyszeć. Wszyscy jesteśmy silnie, osobiście związani z realizowanymi projektami. Inspirują nas i inne projekty do tego, by kontynuować pracę. Stają się przykładem do naśladowania dla innych. 

 

Ania i Andrea z How to (ex)change the world podróżując przez świat w poszukiwaniu ŚWIATOZMIENIACZY,  zadali im nasze 3 pytania. Więcej o ich projekcie przeczytacie na  exchangebabel.com.

 Manila, Filipiny, 22 lutego 2016 

ID: 080/100 

  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *