Data

25 lip 2017

5,7 – Pokój 32

Wyobraź sobie typowego człowieka.

Typowego człowieka z typowym życiem, typowymi zainteresowaniami, typową pracą, typowymi sposobami spędzania wolnego czasu. Typowym psem, typowymi alergiami, w typowym mieszkaniu z typową pensją i typowym gustem muzycznym. Taka typowa osoba codziennie rano wstaje, codziennie pracuje, w piątki wyjdzie na piwo, albo do teatru. Niedziele spędza z rodziną, czasem wyjedzie nad jezioro, przeczyta książkę, obejrzy film. Rzeczą, która jest w tym wszystkim najzabawniejsza jest to, że kiedy taki typowy człowiek się rozejrzy, widzi samych typowych ludzi. Ale to w sumie nic dziwnego; typowych ludzi jest na świecie w sumie koło 5,7 miliardów. To oznacza, że ponad 78% populacji świata to ludzie typowi.

Nie daj tej liczbie urosnąć.

Żeby zmienić swój typowy świat będziesz potrzebował czasu. Może będzie to 7 lat, może 5 miesięcy, może tydzień, a może 14 minut. Cała historia zaczyna się w momencie, w którym uświadomisz sobie, że masz wpływ na to, co dzieje się dookoła Ciebie.

W historii ludzkości napisano około 129 864 880 książek. Może to trochę potrwa zanim któraś z nich zmieni Twoje życie, ale obiecuję Ci, że przynajmniej jedna z nich jest w stanie to zrobić.

Słuchaj muzyki. Takiej, na jaką byłeś do tej pory zamknięty. Dawaj jej wpłynąć w najgłębsze zakątki swojego ciała, umysłu. Słuchaj słów i daj jej sobą wstrząsnąć. Masz do wyboru 229 określonych gatunków muzycznych, a każdy z nich to miliardy dźwięków. Pozwól temu wyjątkowemu dotrzeć do siebie.

Oglądaj filmy. Kartkuj kolorowe czasopisma. Maluj, rysuj i podziwiaj sztukę. Spaceruj po parkach i ogrodach. Rób wszystko to, czego do tej pory bałeś się robić. Zobacz, że to wszystko może zmieścić się w tym twoim typowym świecie i przekręcić go o 180 stopni. Poznawaj ludzi. Całuj ich, przywiązuj się do nich, czasem odrzucaj, czasem może krytykuj ich zachowanie, ale wszystko po to, żeby zarówno ich i Twój świat stał się lepszy dzięki waszemu spotkaniu. Każdego traktuj jak osobny typ, który szuka zmiany na coś niesamowitego.

Kochaj.

Na świecie jest ponad 5,7 miliona typowych ludzi. Ponad 5,7 miliona typowych światów.

Zmień chociaż jeden. I nie daj tej liczbie urosnąć.

 

Grzesznik, Pokój 32

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *