Tomasz Dzida | Inicjator EI

Organizator

Tomasz Dzida | Inicjator EI

Data

02 maj 2017

Ach! te SPOCO® Wspomnienia

„Wspomnienia” to zbiór wypowiedzi, które są dla mnie osobiście ważne z mojej przygody z przedsiębiorczością. Ważne, bo dają mi do myślenia. Ważne, bo dają mi energię. Ważne, bo mnie rozwijają.

Miłej lektury.
Tomasz Dzida

***
Przygoda rozpoczęła się 1 kwietnia 2013 roku. W Prima Aprilis, pół żartem pół serio, wysłałem do 700 znajomych na LinkedIn zapytanie, czy chcieliby się przyłączyć do zmiany sposobu w jaki prowadzimy biznes w XXI wieku. Chodziło mi o kryzys kultury pracy. Około 30 osób odpowiedziało i zaangażowało się w inicjatywę „People Leaders 2020”.
W 2013 ze znajomymi z Hiszpanii, Polski, Ugandy i Wielkiej Brytanii stworzyliśmy biznes plan. W 2014 zrealizowaliśmy z sukcesem dwa pilotażowe projekty szkoleniowe w Polsce. Mieliśmy otwartą drogę do startu z projektami w Azji, Ameryce i Afryce oraz do współpracy z dużą korporacją. W 2015 roku zatrzymałem jednak jednak działania i uśpiłem dalszy rozwój PL2020.
Mało atrakcyjną opcją wydawało mi się poszukiwanie co roku sponsorów, aby zebrać środki potrzebne do rozwoju i zrównoważenia organizacji non-profit. Zachęcony doświadczeniami ze wspierania przedsiębiorców programem coachingowo-mentoringowym postanowiłem rozwinąć to podejście. Tak właśnie powstało SPOCO® i mam nadzieję, że kiedyś dzięki tej metodyce reaktywuję PL2020…

Każde nasze SPOCO® wspomnienie możesz znaleźć również na naszym Facebook. Niejednokrotnie wypowiedzi naszych czytelników okazują się bardzo inspirujące.

Do powyższego SPOCO® Wspomnienia link znajdziesz tutaj [klik].

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *