Kategoria

Data

09 sie 2016

Czerpię radość z kolejnych kroków i nie boję się bać…

Poniżej przeczytacie rozmowę z Sylwią, która po urodzeniu dziecka rozwiązała umowę o pracę i rozpoczęła przygotowania do założenia własnej działalności. Program 100 Days Entrepreneur Impet pomógł jej w podjęciu właściwej decyzji i skutecznym zorganizowaniu działań wokół wyznaczonego celu.
Czym się aktualnie zajmujesz?

Zajmuję się tym, co lubię robić najbardziej. Piszę i inspiruję, szukam nowych i prawdziwych pomysłów na opowiedzenie o świecie, ludziach oraz produktach. Poza tym jestem w trakcie organizowania spraw wokół założenia własnej działalności. Na początku października powinna już istnieć moja firma.

Ukończyłaś program 100 Days Entrepreneurs Impet. W jakim miejscu byłaś, kiedy wchodziłaś do projektu?

Byłam w dobrym miejscu, ale jak się okazało, nie do końca właściwym. Kiedy rozpoczęłam program 100 Days Entrepreneur Impet miałam silną motywację, żeby rozpocząć własną działalność. Do projektu weszłam z konkretnym pomysłem na firmę i produkt. Chciałam tworzyć kreatywne pudełka dla dzieci i ich rodziców. Produkt, który byłby pretekstem do wspólnej, twórczej i odkrywczej zabawy. Jednak w trakcie programu bardzo szybko zrozumiałam, że to nie jest właściwa droga. Właściwa wiązała się z pisaniem.

Czy pamiętasz z jakimi emocjami, myślami i rzeczywistością wchodziłaś do programu?

Doskonale pamiętam. W wielkim skrócie mogę powiedzieć, że moje emocje i myśli były moim przeciwnikiem. Byłam bardzo zaangażowana w rozpoczęcie pracy na swój rachunek, ale w tym samym momencie, w którym zaczęłam działać, odżyły wszystkie trupy pochowane po szafach. Przypomniałam sobie, czym jest lęk, niepewność i wątpliwości. Nie wiedziałam, czy poradzę sobie z organizacją pracy wokół zorganizowania produktu i założenia własnej działalności.

Dlaczego zdecydowałaś się na udział w 100 Days Entrepreneurs Impet?

Nauczyłam się korzystać z wsparcia innych osób, a program Entrepreneur Impet dawał wsparcie, którego potrzebowałam na już. Przekonała mnie również elastyczna formuła programu. To, że ustalasz indywidualny grafik na kontakt z coachem i mentorem, i co najważniejsze, było mnie stać na ten program, ponieważ cena jest dostosowana do możliwości finansowych uczestnika. To była najlepsza decyzja, jaką podjęłam w tamtym czasie.

Jak wyglądał Twój udział w programie i na czym on polegał?

Odbywałam indywidualne rozmowy przez Skype’a. Otrzymałam wsparcie mentora i coacha. Z mentorem rozmawiałam o organizacji pracy nad produkcją. Pracowaliśmy nad konkretnym planem działania. Uczyłam się płynnej pracy. Z coachem pracowałam nad wzmocnieniem poczucia własnej wartości, nad czerpaniem siły z własnych zasobów.

Co zmienił program w Twojej codzienności?

Zmienił wiele. Przede wszystkim nauczyłam się dobrej organizacji pracy, zdecydowanie lepszej niż przy wejściu do programu. Pamiętam, że potrafiłam utknąć w niektórych rzeczach i przyglądać się temu, że nic nie idzie do przodu. Teraz jest zupełnie inaczej. Wyznaczam cel i drogę do jego osiągnięcia. Zmieniłam się, ale bez rewolucji. Zmiana była i nadal jest procesem. Wzmocniłam się. Śmiało podejmuję decyzje. Dopuściłam do głosu swoje umiejętności i mocne strony. Teraz bez skrępowania z nich korzystam.

Jak oceniasz program i jego przydatność?

Mój udział w programie był bardzo przydatny. Szybko zauważyłam efekt pracy z coachem i mentorem. Zbudowałam swoją ścieżkę zawodową, którą aktualnie podążam, i która daje mi wiele satysfakcji. Nauczyłam się skutecznie planować swoje działania. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona zmianami, jakie zaszły w mojej codzienności, w moim podejściu do życia i rozwijaniu biznesu. Program bardzo mnie wzmocnił, a zdobyta wiedza i doświadczenie to moje filary na przyszłość. Rozwijam swoją firmę w oparciu o to, czego się nauczyłam. Czerpię radość z kolejnych kroków i nie boję się bać. Program dał mi więcej niż oczekiwałam i  tego nie da się opisać, tego trzeba doświadczyć.

Dziękuję za ciekawą rozmowę. Życzę powodzenia w rozwijaniu działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *