Kategoria

Data

15 lis 2015

Jeśli myślisz, że to kolor robi różnicę, pomyśl raz jeszcze

Kilka dni temu Julia Sondhi poprosiła za pośrednictwem portalu Facebook: „Wytłumaczcie swoim dzieciom, mężom czy rodzinom że ciemny kolor skóry czy turban na głowie nie świadczy o zagrożeniu”. Basia Moś podzieliła się apelem Julii na swoim profilu, dzięki czemu więcej osób go zauważyło i ja też go przeczytałem. Apel Julii wbił się w moją świadomość.

Temat różnic społeczno-kulturowych przewijał się już w naszej społeczności. Od roku zastanawiam się jak rozwijać naszą społeczność w kolejnych krajach. A miesiąc temu Eva Głuszak Castagna opowiedziała Sylwii Biedroń o swoim projekcie fotograficznym „Szukając wolności”. Przeczytaliśmy w wywiadzie o emocjach, które towarzyszą emigrantom z Afryki w pierwszej chwili po dopłynięciu do Europy oraz o humanitaryzmie i wrażliwości na cierpienie drugiego człowieka.

Rozumiemy obawy związane z różnicami społeczno-kulturowymi – sami je czasem też mamy. Dlatego tym bardziej chcemy pomóc, a działania w tym obszarze nazwalismy właśnie „Daltonista”. Więcej o projekcie usłyszycie w przyszłym roku.

A skąd nazwa i impuls do startu? Z zupełnie innego obszaru. Dwa dni temu Ewa Dzida pokazała mi, że „elastyczność koloru… to jak dla mnie mega możliwość dopasowania grafiki do całości :)”. Przekonała mnie i na Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2015 powstały jeszcze lepsze motywatory.

A Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2015 rozpoczyna się już jutro!

Do zobaczenia,
Tomek,
Entrepreneur Impet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *